Salut Vizitator, te rog inregistreaza-te si speram sa te distrezi pe No-Limited !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Salut Vizitator, te rog inregistreaza-te si speram sa te distrezi pe No-Limited !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Metin2NA - NewAge [ PvM Easy 2015 ] !
Scris de Linuxel Joi Feb 19, 2015 2:13 am

» • Metin2DR - International Private Servers Hard PvM Old School
Scris de Linuxel Sam Ian 31, 2015 10:31 am

» Despre Noi
Scris de Hacked by Capone Mar Feb 28, 2012 9:31 am

» Colta Zone
Scris de Hacked by Capone Dum Feb 19, 2012 12:36 am

» Noua Tema
Scris de Hacked by Capone Vin Dec 23, 2011 2:39 am


REGULAMENTUL sectiunii de revizuire si MODELUL unei prezentari

In jos

REGULAMENTUL sectiunii de revizuire si MODELUL unei prezentari Empty REGULAMENTUL sectiunii de revizuire si MODELUL unei prezentari

Mesaj Scris de Hacked by Capone Dum Noi 27, 2011 9:55 am

Reguli generale:

Orice postare de genul "se mai analizeaza propunerea mea?" sau "pe aici mai trece cineva?" etc. intr-o perioada mai scurta de 3 zile (72 de ore) va duce la respingerea propunerii dvs. pe o perioada de 15 sau 30 de zile, in functie de tipul de revizuire dorit;
Nu hartuiti analistii. Ei sunt oameni ca si dvs., au o viata personala (mult mai importanta decat un forum) si raspund propunerilor dvs. atunci cand au timp disponibil;
Nerespectarea modelului impus de noi pentru analizarea unui forum va duce la respingerea propunerii si la interzicerea dreptului de a mai solicita o noua analizare intr-o perioada mai scurta de 15 zile;
Pot propune un forum pentru analizare doar administratorii sau fondatorul unui forum deoarece acestia sunt singurii care pot efectua modificari asupra acestuia;
Pot analiza un forum membrii acestui forum, cu conditia ca acestia sa nu acorde note, ci doar comentarii forumurilor. Singurele persoane ce pot oferi o revizuire a unui forum (comentariu + note )sunt membrii grupului de analisti. Cei ce vor incerca sa acorde note forumurilor, vor fi mustrati pentru moderare.
Toate propunerile acceptate de analisti vor primi icon-ul , ceea ce va certifica faptul ca un analist lucreaza deja la revizuirea forumului dvs.

Cerinţe:

Numar minim de mesaje pe forum pentru o analizare simpla: 50
Numar minim de mesaje pe forum pentru o analizare complexa: 100
Numar minim de mesaje pe forumul personal pentru o analizare simpla: 300
Numar minim de mesaje pe forumul personal pentru o analizare complexa: 700
Numar minim de utilizatori de pe forumul personal pentru o analizare simpla: 100
Numar minim de utilizatori de pe forumul personal pentru o analizare complexa: 300
Forumul dvs. trebuie sa fie obligatoriu in limba romana.

Limite pentru analizări:

Se poate face o noua propunere pentru analizarea simpla doar dupa 30 de zile de la cea precedenta (chiar daca este vorba de forumuri diferite);
Se poate face o noua propunere pentru analizarea complexa a unui forum doar dupa 30 de zile de la cea precedenta (chiar daca este vorba de forumuri diferite);
Nu se mai analizeaza propunerile membrilor deja banati.

Modelul pentru propunerea unei analizări:

Cod:
Numele forumului:
Adresa forumului:
Categoria din care face parte forumul*:
Data de creare a forumului:
Tipul de analizare dorita**:

* se refera la domeniul dezbatut pe forumul dvs.: muzica, film, sport, computere etc...
** se refera la analizarea simpla sau cea complexa.

Alte reguli:

Daca ati gresit modul de postare al unei propuneri, editati-va mesajul si nu postati inca o propunere;
Comentariile utilizatorilor nu sunt luate in considerare pana cand un analist sau un membru al staff-ului va sosi cu un mesaj si se va pronunta ca forumul poate fi analizat.
Cel ce propune un forum spre analiza, va trebui sa tina cont ca opiniile staff-ului si/sau ale membrilor sunt subiective. Nimeni nu are dreptul de a jigni un membru pentru ca nu a fost de acord cu designul sau tematica unui forum, la fel cum nimeni nu este obligat sa puna in practica toate sfaturile primite de aici;
Dupa ce un analist va analiza forumul unui membru, topic-ul respectiv va mai ramane deschis 7 zile pentru ca si ceilalti membrii sa aiba posibilitatea sa acorde sfaturi detinatorului. Dupa 7 zile, topic-ul va fi inchis si mutat in arhiva revizuirilor;
Membrii care vor contribui la revizuirea unui forum (va acorda sfaturi practice de imbunatatire a activitatii pe un anumit forum) si vor dovedi ca sunt devotati acestei sectiuni, vor putea fi recrutati in staff, alaturi de ceilalti analisti. Va rugam sa nu ne trimiteti mesaje private prin care sa ne intrebati sau rugati sa faceti parte din staff. Acest lucru este observat de noi si vom decide impreuna daca este bine sa faceti parte din echipa.

Scris de MrMario
Tradus si completat de Kegan
Actualizat: 27 Noiembrie 2011.
Corectat de YoNuT
Numai bine,
Echipa Forumgratuit & Funny-Explosion
Hacked by Capone
Hacked by Capone
Site Admin
Site Admin

Mesaje : 283
Euro : 14641
Reputatie : 3

http://funny-explosion.wow3.info

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum